Szef Starbucks zobowiązuje się zatrudnić 10 tyś. uchodźców na całym świecie

Starbucks

Starbucks obieca zatrudnić 10 tyś. uchodźców na całym świecie w ciągu najbliższych pięciu lat, jest to odpowiedź na niedawny zakaz imigracyjny wystosowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa, który tymczasowo zakazał wstępu do USA uchodźcom z siedmiu krajów muzułmańskich.

W liście otwartym do pracowników, szef sieci Howard Schultz powiedział, że ostatnie rozporządzenie prezydenta spowodowało „zamieszanie, zdziwienie i sprzeciw”.

„W planach mamy zatrudnić 10 000 uchodźców w ciągu pięciu lat w 75 krajach na całym świecie, gdzie Starbucks prowadzi działalność” – napisał szef sieci.

Dodał, że ten ruch ma na celu pokazanie, że firma „nie będzie stała biernie, w milczeniu, podczas gdy niepewność wokół działań nowej administracji rośnie z każdym dniem.”

Schultz powiedział, że nabór rozpocznie się w USA przede wszystkim wśród uchodźców, którzy służyli jako tłumacze w armii USA.

Firmy mające swoje siedziby w Silicon Valley, takie jak Facebook, Google czy Tesla, również wydały oświadczenia na ten temat, natomiast Airbnb oferuje bezpłatne zakwaterowanie dla osób dotkniętych zakazem podróży i którzy nie są w stanie aktualnie dostać się do USA.

Niektórzy prawnicy imigracyjni wzięli wolne w pracy, aby oferować bezpłatną pomoc na lotniskach, ludziom mającym problemy na granicy.

Decyzja firmy Starbacks spotkała się z dużym odzewem na portalach społecznościowych. Hashtag #BoycottStarbucks był jednym z najbardziej popularnych tagów w poniedziałek na Twitterze, wywołując gorliwą dyskusję zwolenników i przeciwników decyzji.


Źródło: HRreview.co.uk, Rebecca Clarke

Zapisz się do naszego newslettera!
Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i wydarzeniami z zakresu HR
  • Należy zaznaczyć oba pola

Post Comment

<