Pracownicy biurowi w UK wydają £350 rocznie na herbatę i pożegnalne prezenty.

Najnowsze badania wykazują, że typowy brytyjski pracownik, może wydać nawet 14 000 funtów w ciągu swojego życia zawodowego na codzienne koszty związane z pracą w burze, w tym herbaty oraz prezenty dla kolegów.

przerwa na kawę

Badanie 2 000 pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii ujawniło, że łączny koszt przyjęcia bożonarodzeniowego, kartek, prezentów, kaw, herbat oraz prezentów wynosi ponad 350 funtów rocznie na pracownika.

Badanie, zlecone przez Nationwide Current Account, nie obejmowało obiadów oraz pieniędzy wydanych na dojazdy, gdyby dodać jeszcze te wydatki, koszt pracy w biurze okazałby się jeszcze wyższy.

Okazuje się, że największym wydatkiem biurowym są ubrania oraz torebki, pracownicy wydają na swoją szafę w pracy średnio £119,16.

Kolejnym dużym wydatkiem są wieczorne wyjścia kolegami z pracy oraz drinki – £102.24, a następnie kartki urodzinowe oraz prezenty.

Czas Bożego Narodzenia, z tradycyjnymi wspólnymi imprezami oraz upominkami, jest najbardziej kosztownym okresem dla pracowników, którzy wydają na ten cel średnio 138,36 funtów.

Wydatki codzienne również stanowią znaczący koszt odbijający się na kieszeni pracownika. Przeciętny pracownik biura wydaje £66,36 na kawę i herbatę oraz na przybory biurowe takie jak długopisy, markery itp. – £79,08.

Podsumowując, w całej swojej 40-letniej karierze, brytyjski pracownik potrafi wydać nawet równowartość dwuletniego średniego wynagrodzenia.

W badaniu, jedna na pięć kobiet stwierdziła, że czuje presje wywieraną przez współpracowników, aby dokładać się do prezentów i innych wydatków biurowych, w porównaniu, zaledwie 12 procent mężczyzn stwierdziło to samo.

Ogólnie rzecz biorąc, więcej niż jedna czwarta ankietowanych stwierdziła, że środowisko biurowe wywołuje na nich presję kupowania prezentów urodzinowych lub pożegnalnych.

Prawie jedna trzecia osób ankietowanych stwierdziła, że czuła się zmuszona do wpłaty pieniędzy na akcje charytatywną organizowaną przez jednego z kolegów z pracy.

Alan Oliver, szef działu External Affairs w Nationwide powiedział:

„Praca w biurze może być kosztowna, zwłaszcza w dużych zespołach. Choć większość ludzi ceni sobie koleżeństwo i pracę w zespole, urodziny, pożegnalne prezenty oraz zbiórki pieniędzy na cele charytatywne mogą znacznie nadszarpnąć stan naszych portfeli.”

„Aby sprostać przyszłym finansowym wyzwaniom, polecam wprowadzić trochę dyscypliny do naszych przyzwyczajeń i tylko wydawać pieniądze na to na co nas stać oraz wyrobić sobie nawyk regularnego oszczędzania.”

Źródło: HRReview.co.uk, Rebecca Clarke.

Zapisz się do naszego newslettera!
Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i wydarzeniami z zakresu HR
  • Należy zaznaczyć oba pola

One Comment - Write a Comment

  1. W polskich biurach jest podobnie, urodziny, imieniny, jeden przychodzi, drugi odchodzi a w kieszeni zostaje coraz mniej z wypłaty. Niektóre biura mają swoisty fundusz okolicznościowy ale niewiem jak to się sprawdza w praktyce.

    Reply

Post Comment

<